A Rabbit Junk már eddig is az elektronikával vegyített gitároszenéjéről volt híres, ám most rátettek még három lapáttal, és egyesekszemében már-már eretnekség az, amit elkövettek. Megjegyzem, zseniáliseretnekség. Az új anyag egy három részből álló koncepctalbum, ahol adeath metál vegyül a hip hoppal, a post-hardcore a drum ‘n bass-szel, ésa deszkáspunk a technóval. Az év végi best of listámban tuti, hogyelőkelő helyen fog szerepelni a This Life Is Where You Get Fucked.
Az új Rabbit Junk album megjelente előtt már sejthettük, hogy mire számíthatunk.Mindhárom résznek – The Sruggle, Ghetto Blasphemer, This Death Is Where You Get Life -régóta élt az önálló MySpace oldala, pár összevágott részlet isfelkerült a számokból, aztán két videót is kaptunk, csak hogy továbbhúzzák az agyunk. Ezek után az új honlapon már meg sem lepődtem, majdvégül, a beharangozott időpont után bő másfél hónappal, pár hetemegjelent a This Life Is Where You Get Fucked.
A hallgatás előtt szemöldökráncolva néztem az album felépítését: összesen 12 track, ami három átvezetőből és háromszor három számból áll. Körülbelül olyan ez, mintha három EP-t egy lemezen árulnának (az albumot amúgy nem csak egyben lehet megvásárolni, hanem a részeket külön-külön is). Úgy voltam vele, hogy ez vagy nagyon jó lesz, vagy nagyon rossz.
Rabbit Junk – Hero In Mr. Sholensk
Az első rész – The Struggle – a cél nélküli küzdelemről szól. Ahárom közül ez a legszomorúbb és legmelankólikusabb rész. Na persze,mivel a Rabbit Junkról van szó, a melankóliát erős fenntartással kellkezelni. A post-hardcore vegyül a drum ‘n bass-szel. Sampler hegyek,pörgő dobok, viszont mindehhez elnyújtott dallamokat, fülbe mászószinti témákat, és az ordítás mellett tiszta éneket is kapunk. A Heroin Mr. Sholensk című szám (lásd itt fent) volt az első, amiből klipkészült, méghozzá animált, a háborús övezetben botorkáló nyuszival.
A második rész – Ghetto Blasphemer – talán a legmeredekebb. “Evilhas it’s own beats per minute” – halljuk az intróban. Scratchelés,gonosz gangszta rappes effektek, majd dupla lábdob és hörgés. Ez az,amikor a pandamacinak festett metálerek leveszik a szöges karkötőket, asusogós nacis hiphopperek leteszik a vascsöveket, vállon veregetikegymást, és rájönnek, hogy mindkettőjük zenéje lehet gonosz, de a kettőegyütt nagyon durva.
Rabbit Junk – Ghetto Blasphemer
A harmadik rész – This Death Is Where You Get Life – a kedvencem. Hardcoretechnóval vegyített bringás punk, majd a semmiből előbukkanó heavymetálos riffek. Igazi őszinte számok arról, hogy az arc, aki ellopta abringámat, az bizony dögöljön meg, no meg persze arról, hogy te vagynekem az igazi. Az egész teljesen mókás, játékos, de mégis földbedöngölős. A Holgate és a Roadside Art jó eséllyel válhat partislágerré.
A három különállórészből felépülő album szerencsére nem csak egy trükkös reklámfogásnak bizonyult,hanem tényleg erős számok születtek. Plusz, a különböző stílusuk miatt,valamelyik rész biztos, hogy mindenkinek tetszeni fog. Figyelembe véve, hogy a bandához támasztott magas elvárásaimellenére sem okoztak csalódást, 10 nyomdanyuszit adok neki. Az pedig külön öröm, hogy a harmadik albumukkal is képesek voltak újat mutatni, és valami igazán egyedit letenni arra a bizonyos asztalra.
Linkek: