A japán Goth-Trad új albuma kiváló alkalom, hogy újrarendezzük tengeren innen és -túlban megragadt dubstepügyi nézeteinket. A New Epoch egy széles látókörű zenész hangulatos gyöngyszeme.
Akiknek Krush volt az eddigi legnagyobb és utolsó felfedezés a japán hiphop/elektronika színteréről, azok számára szinte kötelező Goth-Trad pótlása (és persze Nujabes vagy Kentaro munkásságának ismerete se fogja megfeküdni a gyomrokat). A Távol-Keletről se régen, se napjainkban nem járt ingyenes belépő a nyugati zenei életbe – a már említett Krush mellett Goth-Tradnek is összejött a 2000-es évek során a bravúr. A karrierjét szűkebb köreiben absztrakt hiphoppal megkevert elektronikával kezdő producer 2003-ban jelentette meg első nagylemezét (Goth-Trad I), hogy aztán pár évvel később, a dubstep felé fordulás után a Digital Mystikz-es Mala kiadójánál, a Deep Medi Musiknál találja magát olyan nevek társaságában, mint Loefah, Kromestar vagy Sgt. Pokes. Mindemellett az ő nevéhez köthetőek a lokális szinten eléggé fontos Back To Chill bulik, melyek jelentősen hozzátettek ahhoz, hogy a stílus a keleti szigetországban is elérje az őt megillető szintet.
Azonban ez sem fedi el a tényt, hogy hét teljes év eltelt már a legutóbbi Goth-Trad album óta, 2005-től napjainkig pedig történt ez-az a dubstepben. A New Epoch szerencsére nem valamilyen görcsös megújulás végterméke, sokkal inkább az eszébe juthat az embernek a Digital Mystikz kimagaslóan jó tavalyelőtti nagylemeze, a Return II Space: na nem a jeges űrhangulat, vagy a torokszorító magány érzése miatt, sokkal inkább a dubos alapok és a hagyományos jungle témák elővétele okán. A legjobban a hetedik számban feltűnő dub/reggae legenda, Max Romeo jelenléte bizonyítja, merről is érdemes közelítenünk a New Epoch felé, amely eleinte még szinte tündéri csilingelésekkel vezeti fel saját magát (Man in the Maze), azonban igen hamar megérkeznek a súlyosabb pillanatok, a nyugtalanító, ugyanakkor lenyűgöző világok látképei (Departure, Walking Together). Goth-Trad bevallása szerint a lemez elkészültét jelentősen befolyásolta a tavalyi japán katasztrófa is, az, ahogy a japán emberek világba vetett hite gyökeresen megváltozott a földrengés és cunami után. Ha ezt nekünk nehéz is meglátni a New Epoch-ban, az egészen biztos, hogy a rengeteg retard partizenét kitermelő dubstepet vizsgálva kellemes élmény belefutni egy ilyen, érzelmekben és koncepciózus gondolatokban gazdag lemezbe. Négyötöd.
Goth-Trad – New Epoch album teaser
Tracklist:
- Man In The Maze
- Departure
- Cosmos
- Airbreaker
- Walking Together
- Strangers
- Babylon Fall (Featuring Max Romeo)
- Anti Grid
- Seeker
- Mirage
- New Epoch
Borító: