A legújabb Strut kiadványon a nyolcvanas évek latino-diszkójának egyik egzotikus alakja, Kid Creole szelektál. A Tropical Gangsters albummal elhíresült Kid Creole & The Coconuts kreatív motorja tűéles perfekcionizmussal talál meg tizenöt zenetörténeti kincset a Going Places (The August Darnell Years 1974-83) című tematikus válogatáson, ami ennek köszönhetően eddig az év legjobb visszatekintő megjelenése.
A lemez Kid Creole életművének legfontosabb állomásait eleveníti fel. A művésznév mögött lévő 1950-es születésű August Darnell az 1958-as King Creole című Elvis Presley-film hatására vette fel ezt a nevet, majd a hetvenes évek elején kialakította a saját gengszter imidzsét, hogy valami különlegessel kápráztassa el a trópusi szigeteken nyaraló és szórakozni vágyó embereket a diszkóforradalom tetőpontján. 1974-ben létrehozta az első bandáját Machine névvel, majd 1979-ben megjelent a There But For The Grace Of God Go I című megasláger, ami után Kid Creole nem csak a Ze Records producere lehetett, de egyre többen szerettek volna zenélni vele. Végül a testvérének a zenekarával, a Dr. Buzzard’s Savannah Band-del állt össze, és adott életet a Kid Creole & The Coconuts-nak, ami 1980 és 1993 között működött, több emlékezetes albumot jelentetett meg, köztük olyan slágerekkel, mint a He Is Not Such A Bad Guy After All, vagy az Off The Coast Of Me.
Kid Creole & The Coconuts – He Is Not Such A Bad Guy After All (live)
A saját karrierje mellett több énekes mögött producerkedett, az egyik legismertebb munkája Cristina trash diszkó slágere, az Is That All There Is?, de dolgozott az Aural Exciters nevű funksoul együttessel is, illetve Coati Mundi néven még egy újabb alteregó kreálására is volt ideje. Nem sokkal később kipróbálta magát a filmiparban: jó pár Saturday Night Live szereplésen kívül apróbb mellékszerepekben feltűnt a Jeff Bridges és James Woods mellett az 1984-es Esélylesőkben (Against All Odds), játszott az 1992-es Téged Egyedülben (Only You), de még az idei Be Kind Rewind-ban is láthatjuk egy apróbb szerepben Mos Def, Danny Glover és Mia Farrow közt. Természetesen hatalmas a soundtrack munkássága is, többek közt a Rendőrakadémia 3, a New York-i történetek és a Sopranos-sorozat hangvilágához járult hozzá.
A Going Places című válogatás pedig összegzi mindezt, és emléket állít egy ötvennyolc éves zenésznek, aki jócskán hozta a magáét az elmúlt harminc évben, és gazdagította a funk, soul, trash, disco és latin stílusok repertoárját. Egzotikus hangulat, menő gengszterek és fűszoknyás bennszülöttek passzolnak talán a legjobban a képi világba, műkedvelőknek igazi ínyencség. Ötös.